O opere Kráľ duchov, Štós

Opera. Premiéra v nedeľu 7. 10. 2012 o 19:00 h
Historická radnica mesta Košice
Vstupné 5/3 Eur.

Autori a účinkujúci: Dychový orchester Štós, Stano Beňačka, Jozef Chabroň, Marek Piaček, Martin Ondriska, Peter Važan, Marold Langer-Philippsen a hostia.

Opera v nemeckom jazyku a v mantáckom dialekte bez titulkov, ale s podrobným bulletinom. Projekt vznikol v koprodukcii kultúrneho centra Stanica Žilina – Záriečie a projektu SPOTs / Košice 2013, n.o. a s finančnou podporou Ministerstvo Kultúra SR. Premiéra sa koná v rámci festivalu Rozmanitosť.

Kto cvála nocou temným lesom s pokladom v náručí? Čo sú to za sily útočiace na nevinnú dušu dieťaťa? Spoločenstvo nadšených hudobníkov z baníckeho kráľovského mesta uprostred lesov sa stretáva v krutom zápase s ponurým pseudoromantizmom. V ich odhodlaní im pomáha skupina nájomných profesionálov. Spolu odolávajú aj tým najúlisnejším nástrahám Kráľa duchov a jeho banditov. Sychravosť, halucinácie, hmla, choroba, človek v ohrození, skladatelia bez hraníc – to všetko v nás vzbudzuje úzkosť. Je to však len klam – ako všetko okolo nás. Napriek tomu, že príbeh má viacero koncov, tvorcovia opery vám ponúkajú jeden. Uzdravme dieťa, uzdravíme svet!

Comments are closed.

open